Kasovi aparati na 14 mart 2013 g

На 1 януари 2015 г. влязоха в сила и други наредби, които значително разширяват обхвата на лицата, извършващи стопанска дейност, което ще зависи от задължителната регистрация на фискалната сума на бинго hs e. В смисъл, много предприятия ще трябва да закупят касов апарат. Това не е малка цена. Тъй като касови продавачи са наясно, че няма смисъл в стойността, ще има купувачи, в действителност те няма да ограничават цените. Следователно тя може да характеризира големи разходи за инвеститор, който закупува фискален касов апарат. Знаете ли обаче, че предприемачите, които го правят за първи път, могат да изчакат възстановяване на покупката на касов апарат?

Според чл. 111, пар. 4 лица, които съставят регистрирания трафик и дължимите суми по данъка в касата, могат да удържат от данъка разходите, направени за закупуване на всеки финансов фонд в размер на 90% от цената му, но не повече от 700 злоти.Какво трябва да направя, за да получа възстановяване на разходите за закупуване на касата? Данъкоплатецът в това заведение трябва да представи писмено уведомление, в което да информира за стойността на закупените касови апарати. Те се създават пред ръководителя на компетентната данъчна служба. Трябва да бъде направено същото, преди записът на продавания продукт да започне от сумата, която тя работи. Не забравяйте, че ако надхвърлим този момент, няма да получим връщане, затова си струва да следите навреме. Да се върнем и на последното мнение, че ако имаме само един фискален касов апарат, не е необходимо да го докладваме на нашата собствена форма - всичко, което трябва да направим, е да попълним формуляра относно мястото на инсталиране на касовия апарат. Така че може да е очевидно, но си струва да се припомни, че основата за възстановяването при покупка на касов апарат ще бъде разписка (или друго доказателство за покупка. Нека го оставим.Как изглежда въпросът за възстановяването на разходите за фискални касови каси в случай на данъкоплатци по ДДС? Не забравяйте, че данъкоплатците по ДДС имат възможност да уредят покупката на касов апарат само в споразумението за ДДС за времето, когато са започнали записаните продажби в касовия апарат. Когато данъкоплатецът по ДДС се изчислява в месечната поръчка, може да се очаква 25% (но не далеч от 175 PLN данък, платен по сметката, в случаите, когато има излишък от платен данък. В цялата ситуация данъкоплатецът по ДДС, който покрива тримесечен стил, може да разчита на 50% от дължимата сума за търговия, но не далеч от 350 PLN.